Sklep internetowy na Magento czy innej platformie?

Magento to jedna z najbardziej popularnych platform dla sklepów internetowych, z której korzystali m.in. Absolut, Seat czy Burger King. Prowadząc biznes w internecie oparty na sprzedaży online, musisz posiadać platformę, która poradzi sobie z utrzymywaniem odpowiedniej liczby baz danych i będzie w łatwy sposób pozwalała koordynować różne etapy ścieżki zakupowej przy zachowaniu wygodnego UX/UI. Magento to system napisany w języku PHP na licencji Open Software, umożliwiający elastyczne zachowanie się względem potrzeb i otwarty na wiele modyfikacji i rozwój, lecz ma też swoje słabe strony. Przyjrzyjmy się im, aby zdecydować czy to czas, by postawić sklep na tej platformie.

Magento jest dzisiaj w pełni dostosowany do polskich warunków, a wokół skryptu zgromadziła się już duża społeczność na forach i grupach na Facebook`u. Na platformie zainstalujsz oraz spersonalizujesz wiele sklepów z poziomu jednego panelu administracyjnego.


Jesteś zainteresowany wdrożeniami Magento? Odwiedź ageno.pl


Rozszerzenia

Magento posiada ogromne możliwości rozszerzenia platformy o potrzebne moduły, integracje np. z systemami księgowo-magazynowymi, płatności, sprzedaży, firmami kurierskimi, systemami e-mail marketingu i CRM. Do obsługi tych rozszerzeń trzeba jednak pewnego zasobu wiedzy, aby nie doprowadzić do przeciążenia sklepu internetowego. Opcje rozbudowy pozwalają sytuować Magento jako skrypt raczej pod średnie i duże e-sklepy, ewentualnie małe, ale nastawione na dynamiczny rozwój.

Analityka

Do analizy zachowań użytkowników w sklepie internetowym Magento udostępnia zarówno własne narzędzia, generujące raporty nt sprzedaży, korzystania z promocji etc., jak i pozwala na zintegrowanie z danymi Google Analytics.

Wady

Konieczność posiadania dobrego serwera dedykowanego, zdolnego udźwignąć całą strukturę sklepu i jego funkcjonalności. Nie ma więc co liczyć na to, że losowa firma hostingowa poradzi sobie z wymaganiami. Jeśli nie zamierzasz wdrażać serwera dedykowanego, zobaczysz, że im więcej produktów czy klientów na stronie, tym wolniej działa sklep. Przy tak rozbudowanej platformie wzrastają również początkowe koszty wdrożenia zaawansowanego systemu i zarządzanie nim.

Wnioski

Jeśli prowadzisz lub zamierzasz rozwijać duży sklep oparty o wiele kategorii i produktów, a do tego potrzebny Ci responsywny, elastyczny interfejs, to posiadając odpowiednich programistów , możesz stawiać platformę na dedykowanym serwerze. Jeśli brakuje Ci tylko ludzi – rozejrzyj się wśród polskich firm, z których wiele wdraża rozwiązania e-Commerce oparte o omawiany tu skrypt.

Jeśli chcesz prowadzić duży sklep internetowy, który ma posiadać swoją unikalną charakterystykę, wiele gotowych modułów zwiększających funkcjonalność, obsługuje integracje z systemami płatności, firmami kurierskimi, zaś klientowi dostarcza lupki w galeriach produktów, sortowanie ich po nazwie i cenie, porównywarkę i… wiele innych – wybierz Magento. Jako firma specjalizująca się w takich realizacjach, zapewnimy Ci dobre wdrożenie tej platformy i prowadzenie sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *